Da beveger vi oss mot haust på øya. Dagane og månedande har føke avgårde..Men no går vi inn i ei ny, fin tid her på øya. Haustfargane har begjynt vise seg og fuglane har satt kurs dit dei pleie…som år etter år.
Yeti og Nuka nyter dagane som «frie» herrer , men er aldri langt unna stasjon ,og der det vankar folk, vankar det masse kos og kanskje ein godbit 🙂
Sommarbåten 2026 har som vanlig vert med suppleringer på øya. Så no har vi godt med proviant i lang tid . Det smakte himmelsk med fersk frukt og ferske grønsaker. Så no kan vi lage dei lekreste retter ,med ferske varer igjen.
Vi har og fått mulighet til kjøre båt rundt øya. Vi brukte ca 5 timar, med ett stopp i Teltvika og ett stopp i Russehamna. Turen rundt var rett og slett fantastisk ! Neste pulje hadde det litt meir travelt rundt øya, som dro etter lunsj og kom heim til middag 🙂
Mykje fugleliv i sør ,og så såg vi til og med kval/springer? som poppa opp litt lenger vekk fra båten. Øya og naturen her er bra mektig, og vi føler oss super heldig og priviligert som har fått muligheten til oppleve dette eventyret av ei øy.
Vi har fått fiska masse Torsk ,og som tradisjon tro har gutta på Hopen fått sendt opp fisk fra oss med Sommerbåten, så no kan gutta lage seg deilige fiskemåltid med verdens beste fisk! Her er det berre slege ut snøre og vipps så har du båten full på kort tid 🙂 for en luksus! Og det må seiast at dette er noko av den beste fisken vi har smakt!
Ett lite snødryss på toppane av Misery fekk vi forgje veke. Det betyr intet mindre enn att hausten nermar seg og vi går inn i en ny fantastisk tid her på øya.